Wanna czy prysznic – oto jest pytanie

0

Łazienki w naszych domach czy mieszkaniach z reguły nie grzeszą wielkością, wobec czego często stajemy przed nieuchronnym pytaniem: Wanna czy prysznic? Przed podjęciem tej decyzji warto rozważyć kilka zmiennych. Mogą one być pomocne, gdy przyjdzie podjąć ostateczną decyzję. Jak wygląda sprawa z oszczędnością miejsca?

Wygrywa prysznic, który z reguły zajmuje około 50% miejsca, jakie zajęłaby wanna. Prysznic więc pasuje do małych łazienek, łatwiej go zmieścić w każdej łazience.

Jaka jest wygoda sprzątania?

Tutaj punkt dla wanny, która umożliwia dostęp do każdej szczeliny bez konieczności wyginania się w lewo/prawo lub stawania na palcach. Poza tym, szyby prysznica szybko się brudzą i niestety jak to zaniedbamy to nie obejdzie się bez mocniejszych środków chemicznych do czyszczenia.

Wygoda użytkowania

Wanna daje możliwość położenia się, włączenia muzyki, zapalenia świeczek i błogiego relaksu, co w wypadku prysznica byłoby znacznie utrudnione. Wanna jest też bardziej komfortową opcją w przypadku kąpieli dziecka czy mycia domowego pupila. Prysznic kojarzy się z szybką czynnością, bardziej z porankiem, gdy spieszymy się do pracy. Wanna zaś to wieczorny relaks.

Bezpieczeństwo użytkowania

Prysznic jest bezpieczniejszą opcją, o czym dowodzą zdążające się na świecie zgony spowodowane zaśnięciem w wannie. Wychodząc z wanny również łatwiej o możliwość poślizgnięcia się i uszkodzenia ciała.

Jak widać odpowiedź na to pytanie niestety wcale nie jest łatwe i jednoznaczne. Ostatecznie wszystko sprowadza się do preferencji przyszłego użytkownika łazienki i do tego, która ze wspomnianych zmiennych ma dla niego największy priorytet: oszczędność miejsca, wygoda sprzątania lub użytkowania czy kwestia bezpieczeństwa. Kiedy przeanalizujemy te wszystkie czynniki będziemy wiedzieć lepiej i wybierzemy najlepszą dla nas opcję.

Więcej informacji znajdziesz na tej stronie

6 października 2015 |

Comments are closed.

TimesSquare.pl wyszukiwarka firm.
Przejdź do paska narzędzi