Najpiękniejsze parki narodowe USA: Lassen

0

Z jakimi atrakcjami kojarzymy USA? Dla wielu z nas ten kraj to wielkie miasta oraz dynamicznie rozwijający się przemysł. USA jest jednocześnie krajem znanym z dzikiej przyrody oraz terenów, które przyciągają wspaniałym krajobrazem. W gronie największych atrakcji przyrodniczych USA znajduje się Wulkaniczny Park Narodowy Lassen. To jeden z najrzadziej odwiedzanych przez wycieczki zakątków na tak pięknym obszarze, jakim jest Kalifornia. Choć biura podróży cenią jego piękno, oferty wypraw po terenie tego parku pojawiają się jeszcze dość rzadko. Ma to swe walory.

Dzięki nikłemu zainteresowaniu oraz pewnej niedostępności, park ten stał się idealnym miejscem dla wytrawnych piechurów oraz tych, którzy chcą odpoczywać z dala od gwaru. Dzika Kalifornia prezentuje się tu wspaniale, a wulkaniczny krajobraz zachwyca. Co można zobaczyć w czasie wycieczki po tym parku?
Wulkaniczny Park Narodowy Lassen to przede wszystkim sceneria, za której powstanie odpowiedzialna jest działalność wulkaniczna. Nie brak tu pięknych lasów oraz intrygujących kociołków wodnych. Możliwość spacerowania w gorących oparach, świadczących o zjawiskach zachodzących w ziemi i będących najlepszym dowodem na wulkaniczną aktywność tego obszaru to nie lada gratka dla miłośników mocniejszych wrażeń. W czasie wycieczki po tym parku koniecznie trzeba zajrzeć na teren znany jako Sulphur Works. Tu można zobaczyć skupisko najsłynniejszych kociołków błotnych na terenie parku oraz pospacerować w wyjątkowo pięknym otoczeniu. W pobliżu znajduje się również Ridge Lakes – jedno z najpiękniejszych górskich jeziorek w tej części USA. Innym jeziorkiem, które należy do największych atrakcji parku, jest Lake Helen. Otoczone ciekawymi formacjami, prezentuje się wyjątkowo i z pewnością zasługuje na uwagę ze strony turystów. Miłośnicy pieszych wędrówek mogą znaleźć na terenie parku wiele ciekawych tras. Jedną z najbardziej oryginalnych ścieżek dydaktycznych, jakimi może się pochwalić Kalifornia, jest tu trasa znana jako Bumbass Hell Nature Trail. To ciekawa trasa, dzięki której można podziwiać najbardziej niezwykłe krajobrazy parku. Błotne, wrzące kociołki to największe atrakcje, z jakimi można się spotkać w czasie takiej wycieczki.

20 lutego 2015 |

Comments are closed.

TimesSquare.pl wyszukiwarka firm.
Przejdź do paska narzędzi