Najpiękniejsze parki narodowe USA: Dolina Śmierci

0

Stanowi jedną z największych osobliwości na terenie USA. To z tą doliną kojarzona jest Kalifornia, którą coraz chętniej odwiedzają zorganizowane wycieczki. Biura podróży kuszą możliwością wizyty na terenie kalifornijskiej pustyni, przy czym jednym z najważniejszych punktów w programie takiej wycieczki jest słynna na całym świecie Dolina Śmierci. Biura podróży promują ją coraz chętniej, a turystów zainteresowanych wizytą na tym surowym obszarze nie brakuje. Czym zadziwia tu USA?

Dolina Śmierci to jedna z najwspanialszych osobliwości, jakimi może się pochwalić Kalifornia. Dolina ta jest fragmentem pustyni Mojave. Wciśnięta w górskie zbocza, przyciąga surowym krajobrazem oraz temperaturami, które znacznie przekraczają wysokość 40 stopni. To jedno z tych miejsc, które znane są jako wyjątkowo suche i gorące. O tym, jak trudne warunki panują na tej pustyni, świadczyć mogą liczne szkielety. Przypominają one o tych zwierzętach, które nie poradziły sobie z trudnymi warunkami. Biura podróży dbają o to, by w czasie wycieczki zorganizowanej turyści w bezpieczny sposób mogli ujrzeć najpiękniejsze zakątki tej doliny. Ogromną rolę odgrywa tu znane centrum turystyczne, jakim jest Furnace Creek.

Tu czeka na turystów ciekawe muzeum, w którym mogą poszerzyć swą wiedzę na temat pustyni oraz jej geograficznych, geologicznych oraz przyrodniczych walorów. Dzięki ciekawym szlakom pieszym można się stąd wybrać na spacer, którego celem będą najwspanialsze punkty widokowe oraz naturalne, skalne mosty. Tworzą one wyjątkową scenerię, której trudno się oprzeć. Do największych osobliwości Parku Narodowego Dolina Śmierci zalicza się jednak rozległy obszar, nazywany „diabelskim polem golfowym”. To określenie najlepiej oddaje jego charakter. Płaska powierzchnia ozdobiona guzowatymi formacjami solnymi bez wątpienia zasługuje na uwagę. Inną ciekawostką na terenie Doliny Śmierci są te pamiątki, które przypominają o gorączce złota. Dla tych, którzy marzyli o bogactwie, nawet trudne warunki panujące na kalifornijskich pustyniach nie stanowiły przeszkody. W czasie wycieczki po terenie tego parku narodowego szybko można się o tym przekonać na własne oczy. Specyficzną atrakcją na terenie tego parku jest zamek Scotty’ego, który można zobaczyć w północnej części parku. Ta willa, utrzymana w hiszpańskim stylu, kontrastuje z surowym krajobrazem i stanowi wielką atrakcję dla turystów.

Dzięki tak pięknej krainie, jaką stanowi Kalifornia, USA są krajem coraz bardziej atrakcyjny dla turystów. Wycieczki po pustyniach to jedna z najciekawszych ofert, jakimi kusza nas w ostatnich latach biura podróży. Dla tych turystów, którzy szukają niezwykłych atrakcji i chcą ujrzeć najpiękniejsze parki narodowe USA jest to propozycja wyjątkowo atrakcyjna.

2 czerwca 2015 |

Comments are closed.

TimesSquare.pl wyszukiwarka firm.
Przejdź do paska narzędzi